Dr. Gökhan GÜREL

1978 yılında Akhisar’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Akhisar’da tamamladım. 2002 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra meslek yaşamıma, Elbistan’da pratisyen hekim olarak başladım. 2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim dalında araştırma görevlisi olarak uzmanlık eğitimi almaya başladım. 2009 yılında ‘Migren Atakları Sırasında Beyin Kan Dolaşımında ve Beyinde Meydana Gelen Nörokimyasal Değişiklikleri’ inceleyen tez çalışmam ile Nöroloji Uzmanı ünvanı alarak zorunlu hizmet yükümlülüğümü tamamlamak üzere İzmir ve Şanlıurfa’da görev aldım.

2010 yılında öğretim görevlisi uzman olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalın’a geri dönerek meslek hayatıma burada devam ettim.

2012 yılında bu görevimden kendi isteğim ile ayrılarak mesleki uygulamalarımı özel sektörde devam ettirmeye karar verdim. Mesleki yaşamım süresince yurtiçi ve yurt dışında nöroloji alanında yapılan yerel, ulusal ve uluslararası birçok kongre ve sempozyumda çok sayıda yazılı, sözlü ve poster bildirilerde bulunarak, özellikle Nörofizyoloji(EEG,EMG), Uyku Hastalıkları ve Ağrı (Algoloji) alanlarında kurs ve sertifika programlarına katıldım.

Hekimliğe adım attığım günden bu yana, insanı sadece biyolojik bir varlık olarak görmenin ötesinde psikolojik ve sosyal yönüyle bir bütün olarak algılamaya, mesleki bilgi ve enerjimi bu yönde kullanmaya gayret ettim. Bu düşünce ile mesleki yaşamımım her döneminde çok sayıda gönüllü çalışma ve organizasyonda görev aldım. Bulaşıcı Hastalıklar ve Uyuşturcu İle Mücadele Topluluğu’nda gönüllü okul çalışmaları, Engelsiz İzmir Bilim Kurulu Üyeliği, İzmir Multipl Skleroz Derneği ve Rehabilitasyon Merkezi Başkanlığı, Multipl Skleroz Araştırmaları Derneği Kurucu Üyesi ve Multipl Skleroz Araştırmaları Derneği İktsadi İşletmesi Başkanlığı gibi görevlerde yer aldım.

Son yıllarda İzmir’de, özel sağlık sektöründe katılımcı ve yönetici olarak yer alarak, Nöroloji Departmanında baş ağrısı birimi, algoloji, uyku bozuklukları ve uyku laboratuvarı birimlerinde sorumlu hekim olarak hizmet verdim.

Ayrıca iki yıldır düzenli olaraka Darüşşafaka Cemiyeti’nin (Urla Residance) konsültan nöroloğu olarak görev yapmakla birlikte, İzmir’de faaliyet gösteren şeçkin huzur evi ve yaşlı bakım evlerine ‘Nörolojik Bakım ve Sağlık Hizmetleri’ konusunda danışmalık vermekteyim.

Baş Ağrısı & Migren
Kuru İğine Tedavisi